ДБР розпочало провадження щодо імовірного відмивання грошей партією «Батьківщина»

Суд зобов’язав Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрити провадження через імовірну легалізацію коштів партією «Батьківщина».

Скаргу подали юристи проекту «Тисни», повідомляється на сайті проекту. У ДБР повідомили, що почали досудове розслідування за статтею 209 КК (відмивання грошей, здобутих незаконним шляхом).

Розслідування, згідно з документами, розпочали 1 лютого 2019 року.

Юристи проекту в 2017 році виявили невідповідність між звітом і реальними внесками, які здійснювали донори ВО «Батьківщина». За звітами 2016—2017 років, партія нібито отримувала по кілька тисяч гривень від пенсіонерів, які розповідали, що насправді перераховували маленькі суми — до десяти гривень.

Після появи ДБР юристи проекту звернулися до бюро і домоглися відкриття справи за статтею про імовірне відмивання грошей.