Екс-нардеп Крючков, якого підозрюють у розкраданнях в обленерго, повернувся до України

Колишній народний депутат і голова правління холдингу «Енергомережа» Дмитро Крючков, якого підозрюють у розкраданнях у сфері енергетики, повернувся до України.

Напередодні його випустили в Німеччину за сімейними обставинами — у зв’язку з операцією його сина.

Крючков є одним із фігурантів програми журналістських розслідувань «Схеми» про корупцію та виведення грошей зі сфери енергетики. У ньому також фігурують бізнесмени Григорій та Ігор Суркіс й Ігор Кононенко — близький друг і бізнес-партнер президента Петра Порошенка.

Журналісти оприлюднили записи телефонних розмов з їхньою участю. Крім того, редакції програми «Схеми» Крючков письмово повідомив, що від усіх корупційних оборудок сторона Порошенка — Кононенка «отримувала від 50 до 75% прибутків від бізнесу, який був предметом домовленостей».

• 17 квітня Солом’янський районний суд Києва заарештував Крючкова на 45 дібЕкс-нардепа Крючкова взяли під варту з заставою в 7 млн гривень із заставою у 7,11 млн грн. Сторона звинувачення наполягала на утриманні підозрюваного під вартою з альтернативою застави в розмірі 346,22 млн грн. Також колишнього парламентарія зобов’язали здати закордонний паспорт і носити електронний браслет.
  • 22 квітня Крючков вийшов зі слідчого ізолятора під заставу в 7 млн грнРозкрадання в обленерго: на екс-нардепа Крючкова надягли електронний браслет.
  • 14 травня Крючкову повернули його закордонний паспорт, він вилетів у НімеччинуРозкрадання в обленерго: екс-нардепу Крючкову повернули закордонний паспорт, і він виїхав у Німеччину.