протидії корупції
та громадської
експертизи влади

Хто стоїть за беззаконням столичних силовиків?

Тандем Одеської митниці і високопоставлених  чиновників  центрального МВС продовжує кримінальне переслідування     підприємців з метою вимагання коштів.

Ігноруючи Указ Президента, погрози Голови Одеської державної обласної адміністрації і слабкі спроби Іллічівського райвідділу МВС України в Одеській області.

Схема, за якою слідчі головного управління МВС, без будь-якої достовірної інформації, за свідомо неправдивими свідченнями, заводять і реєструють кримінальну справу за фактом незаконного підприємництва по відношенню до усіх без вийняту фірм, продовжує функціонувати.

Після гучного розголосу, співробітники МВС  вивільнили свій гнів на тих, хто чинить опір та піднімає громадськість та відстоює свої права. Під переслідування потрапили навіть журналісти, які провели своє незалежне розслідування і зняли сюжет про правопорушення співробітників МВС на Одеськіймитниці.   

 Одним із найгучніших фактів рейдерських захватів  і кримінальних переслідувань підприємців співробітниками МВС є варварський нічний штурм офісу одеської компанії RedHead Family Corporation (мережа супермаркетів дитячих товарів Антошка).

На заклики про допомогу у протистоянні протизаконним діям співробітників МВС зреагувала громадськість та губернатор Одеської області.

Цих «мужів правопорядку» — тимчасово зупинила домовленість про те, що без рішення суду вони не мають права робити обшук і робити виїмку майна. (!)

Проте, надвечір, коли представника губернатора вже не було, група слідчих з Головного Слідчого Управління МВС м. Київ, разом з озброєною групою супроводу, повторно увірвалися з кувалдами для обшуку, посилаючись на розпорядження з Києва.

Від рейдерського захоплення врятували тільки сили Євромайдану, які вже давно ведуть боротьбу з беззаконням столичних силовиків, а також представники медіа та сам Голова ГУ МВС в Одеській області Г. Лорткіпанідзе.

Почалося все із палкого протистояння між слідчими і представниками Євромайдану. Проте Г. Лорткіпанідзе і Голові телевізійного 7-го каналу Михайлу Малишеву вдалося владнати ситуацію та закінчити обшук за їх  присутності о 6.30 ранку.

У власника мережі супермакетів, почесного консула Словенії Владислава Бурди є безліч запитань: » Якщо є зауваження щодо сплати податків, чому їх вирішує МВС, а податкова інспекція нічого про це не знає? Як розвивати бізнес, якщо я не маю елементарних гарантій збереження прав власності і нормального функціонування підприємства з боку держави»?

На жаль, щодня кількість прикладів незаконних дій співробітників головного слідчого управління МВС тільки зростає.  І за усіма подібними випадками стоять одні і ті ж особи: Начальник управління розслідуваннях корупційних злочинів Головного Слідчого Управління МВС Григорій Мамка та його заступники Дмитро Бут і Андрій Поліно.

Цікаві факти особистої біографії    високопосадоців з МВС :

Начальник управління розслідування корупційних злочинів Головного Слідчого Управління МВС Григорій Мамка за часів Януковичі обіймав високі посади в МВС України та дивним чином уник люстрації.

З 2005 по 2008 р. — брав безпосередню участь і усіляко сприяв «зачистці» бізнес-поля, на якому працюють «Іса Прайм Девелопментс», «Корпорація Укржилбуд», «ЮАйПі Лтд», «Стриж-Інвест», «Ен Ес Ай Констракшн».

За свідченнями із достовірних джерел, Мамка «вирішував» питання уникнення від кримінальної відповідальності горе-забудовників за хабар в розмірі не менш ніж 300 000 доларів США.

У наші дні «вирішення» проблем забудовників офіцером МВС Мамкою має своє продовження. І  як приклад свіжа справа щодо зловживань посадовців «Київмісьбуду», яке нібито розслідує Григорій Мамка, який за сумісництвом є кращим другом президента данного будівельного монополіста.

У 2011 році Григорій Мамка, використовуючи своє службове становище, усіляко сприяв і особисто  брав участь в рейдерському захопленні ЖК «Коцюбинське» (Київська обл.) Заручниками даної ситуації стали люди, що придбали  квартири в житловому комплексі!

  МВС наклало арешт і заборону на відчуження майна та передачу квартир законним інвесторам. Арешт було накладенено Постановами заступника начальника управління ГСУ МВС України підполковником міліції Мамкою Г. М. 21.09.2011 р.

 Усі питання по зняттю арешту поквартирно пропонувалося «вирішити» за певну суму, яка складала приблизно 14 тис. доларів США.


У 2014 р.  розслідування резонансних справ відносно посадовців Укрсоцбанку (UniCredit), які підозрювались у відмиванні коштів на території України і країн ЄС та протизаконних  банківських операціях на користь членів групи Сергія Курченко, було призупинено. За часів Януковича керівництво МВС отримувало мільйони доларів за подібні дії.

Генеральна Прокуратура України миттєво зреагувала на рішення заступника начальника Державного Слідчого Управління МВС України Григорія Мамки про розпуск слідчої групи у цих справах і взяла під контроль дане розслідування.

Не зважаючи не вищевикладені факти, Г. Мамка вже багато років працює в МВС зокрема під керівництвом Василя Фаринника, якого пов’язують із прикриванням і супроводом бізнесу олігарха Сергія Курченка та Олександра Януковича.

Причини дій Мамки щодо розпуску слідчої групи і перешкоджанні розслідуванню по Сергію Курченко, Борису Тимонькіну  — Голові Правління «Укрсоцбанку» (UniCredit) не зрозумілі і спущені на гальмах

Григорій Мамка
Григорій Мамка

У 2015 роціГригорій Мамка розслідує трагічні події 2 травня в Одесі і справу про викрадення Дмитра Булатова («Автомайдан»), а також організовує корупційний «конвеєр» на Одеській митниці та  продовжує практику рейдерських атак на підприємців.

Колегами по «цеху» і підлеглими Григорія Мамки – є заступники начальника Управління  з розслідування корупційних злочинів Головного Слідчого Управління МВС Дмитро Бут і Андрій Поліно.

У певних колах Бута асоціюють із замовними перевірками і безпричинними наїздами контролюючих органів на підприємства.

У ЗМІ практично в усіх скандалах Бут фігурує поряд з нинішнім  заступником начальника 3-го відділу ГСУ Андрієм Поліно. Враховуючи кількість публікацій і прямих звинувачень в рейдерстві, загадковим і незрозумілим залишається проходження обома слідчими «люстрационных» перевірок  МВС.

 У 2013-му році прізвища Бут і Поліно згадуються в декількох скандалах з незаконними податковими перевірками і рейдерством в столиці. Вже обіймаючи посади слідчих Державної податкової інспекції України Деснянського району м. Києва, вони фігурують в конфліктах з ТОВ «Ігрові технології» і рестораном «Мандарин»

Згідно свідчень колишніх власників ТОВ «Ігрові технології», саме слідчий ДПІ в Деснянському районі м. Києва Андрій Поліно забезпечував замовне кримінальне переслідування «Технологій», кінцевою метою якого є перешкоджання підприємницькій діяльності і рейдерське захоплення приміщення в центрі столиці. Також, бізнесмени заявили, що до них вдерлося близько десятка співробітників у формі «податківців» і не санкціоновано проводили обшук приміщення, пpи цьому не представляючись і не пояснюючи мотиви своїх дій. Адвоката ж побили.

Чeрeз деякий час ситуація повторилася, але ужe з іншою юридичною собою: усе ж ті співробітники ДПІ, усе ті ж методи. Проте, тeпep перевірявся pecтopaн «Мандарин» за адресою  вул. Мocкoвcкий пpocпeкт, 32. Майже добу 15 податкових міліціонерів, посилаючись на фіктивне рeшeниe суду, проводили виїмку документів і фінансових звітів. Жодного представника з боку ресторану до процесу допущено не було. Врятувало «мандаринівців» тільки втручання Надзвичайного і Повноважного посла Сполучених Штатів Америки в Україні Джона Теффта, який став на заваді рейдерів і захистив своїх співвітчизників.

Усі ці дії говорять про чітку і сплановану схему: незаконний обшук, виїмка документів і «віджим» грошових знаків, так зване покарання штрафами поза бюджетної каси. Цілком зрозуміло, що в господарській діяльності будь-якого підприємства мoжна знайти огріхи і дрібні порушення. Цілком зрозуміло, що обидва підприємства є тільки вершиною айсберга. Багато хто не йшов скаржитися і мoвчки платив «данину» перевіряючим.

Дії «податківців» не можливо кваліфікувати по іншому як ст.ст. 189 (вимагання) 365 (перевищення службових повноважень).

У 2015 р. — Дмитро Бут керував затриманням Міністра з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковского і його першого заступника Василя Стоєцького під час проведення розширеного засідання Кабінету Міністрів.

Хронологія подій, що відбувалися після цього, говорить про квапливість дій співробітників Головного слідчого управління МВС.

На наступний день Печерський районний суд Києва відмовився заарештовувати Бочковського і Стоєцького через брак доказів їх провини. Слідство скористалося своїм положенням і залишило обох МЧСників під вартоюна 72 години.

28 березня Печерський райсуд (якраз під закінчення затримання — ред.) приймає рішення про їх арешт і випущення з під варти під заставу.  Тільки за Бочковського застава склала пpaктично 2 млн грн.

А ТЕПЕР ПИТАННЯ:

ХТО ПОКРИВАЄ КОРУПЦІОНЕРІВ ТА РЕЙДЕРІВ?

Чому ці «перевертні» в погонах досі зручно почуваються на займаних посадах і продовжують протизаконну  «діяльність»?

Слідкуйте за нами
Запрошуємо долучитися до Народної Ради

ПІБ (обов'язково)

E-mail (обов'язково)

Укажіть вашу освіту і покликання

Мітки