НАЗК має сумніви щодо легальності походження 94 мільйонів Мураєва

У Національного агентства з питань запобігання корупції виникли сумніви в тому, що народний депутат  Євген Мураєв законно отримав капітал в розмірі 93,7 млн гривень. Зазначені ним доходи значно менші цієї суми.

НАЗК встановило, що впродовж 1998 — 2015 років його офіційний дохід Євгена Мураєва  становив 1,95 мільйонів гривень. Це значно менше задекларованих ним 93,7 мільйонів.

Про це йдеться у висновку Національного агентства з питань запобігання корупції.

Зокрема народний депутат Євген Мураєв в декларації за 2015 рік у розділ «Грошові активи» вніс готівкові кошти: 18,5 млн грн, 2 млн дол та 1 млн євро; позичені кошти власній фірмі ТО «Новини 24 години» 970 тис грн.

Також кошти розміщені на рахунку в банку у сумі 10,8 тис грн, що за курсом НБУ станом на 2015 рік у сумі становило 93,7 мільйона.

«Згідно з відомостями від Державної фіскальної служби України, доходи отримані суб’єктом декларування за період з 1998 року по 31.12.2015, становлять 1 957 771, 70 грн», — йдеться у висновку НАЗК.

У поясненнях нардеп пояснив, що сформував дохід раніше — з 1995 року. В тій же декларації Мураєв не вказав про видатки на збільшення статутного капіталу ТОВ «Новини 24 години» на 4,5 мільйонів гривень. Жодних пояснень щодо цього декларант не надавав.

В НАЗК дійшли висновку, що в діях Євгена Мураєва є ознаки правопорушення за статтею 366-1 «декларування недостовірної інформації» Кримінального кодексу України, а також ознаки незаконного збагачення.

Перевірка декларацій Євгенія Мураєва розпочалась у червні 2018 року і тривала 7 місяців.

Дані про порушення передано до Національного антикорупційного бюро України.