НАЗК направило припис голові НБУ

Національне агентство з питань запобігання корупції направило вимоги усунути порушення антикорупційного законодавства трьом посадовцям.

Серед яких голова Національного банку України Яків Смолій.

«Національне агентство внесло припис голові НБУ Якову Смолію про порушення вимог антикорупційного законодавства внаслідок неповідомлення Нацагентства про 69 випадків неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, які працюють (працювали) в апараті Нацбанку та його структурних підрозділах», — вказали в агентстві.

Як вказано, НАЗК вимагає виконати вимоги антикорупційного законодавства щодо забезпечення умов для повідомлень працівниками банку про вчинення порушення іншими особами через офіційний веб-сайт Нацбанку.

Також є вимога ухвалити рішення про проведення службового розслідування для виявлення причин та умов, що сприяли призначенню однієї з посадових осіб структурного підрозділу Нацбанку без проведення спеціальної перевірки та невиконанню підпорядкованими посадовцями вимог антикорупційного законодавства.

Припис внесено і голові Національної служби посередництва і примирення (НСПП) Олександру Окісу. Він стосується проведення службового розслідування з метою з’ясування причин та умов порушення НСПП вимог законодавства внаслідок неподання у 2018 році до НАЗК антикорупційної програми з повним комплектом документів, що унеможливило її розгляд та подальше погодження Нацагентством.

Окрім того, НАЗК направило вимоги голові Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Віталію Петруку усунути порушення вимог антикорупційного законодавства шляхом повідомлення Нацагентства про шість випадків неподання чи несвоєчасного подання декларацій 5-ма суб’єктами декларування, які працюють (працювали) в ДАЗВ, та, зокрема, ініціювати проведення службового розслідування щодо порушення антикорупційного законодавства.

Також НАЗК вимагає ініціювати службове розслідування з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню директором Державного спеціалізованого підприємства «Львівський державний міжобласний спеціальний комбінат» Владиславом Ігнатовим правопорушення, пов’язаного з корупцією – порушення вимог частини другої статті 65 ЗУ «Про запобігання корупції».