НАЗК передало в поліцію дані про незаконні внески у фонд Гриценка

Національне агентство з питань запобігання корупції передало в поліцію дані про незаконні внески у фонд кандидата в президенти, лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка.

Про це повідомила екс-голова агентства Наталія Корчак у Facebook 21 березня.

За її словами, НАЗК виявило порушення у здійсненні добровільних внесків до виборчого фонду кандидата в президенти.

«Внески надійшли від осіб, які, відповідно до законодавства, не мали права їх здійснювати. Загальна сума внесків, здійснених із порушенням, становить 3,4 млн грн», – повідомила вона.

Корчак зазначила, що розпорядник накопичувального рахунку кандидата Гриценка мав відмовитися від цих коштів упродовж трьох днів після того, як йому стало відомо, що гроші внесли з порушенням законодавства.
За її словами, розпорядник рахунку відмовився отримувати лист НАЗК про порушення.
Згідно з ч. 3 ст. 43 закону України «Про вибори президента України» добровільні внески заборонено здійснювати неповнолітнім, іншим політичним партіям, фізичним і юридичним особам, а також громадянам, які мають непогашений податковий борг.

Внески також не можуть бути анонімними або зробленими особами під псевдонімами.