Столична податкова міліція викрила схему розкрадання бюджетних коштів, призначених для ремонту об’єктів комунальної власності

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві під керівництвом полковника податкової міліції Ігоря Скорохода викрили схему розкрадання бюджетних коштів, призначених для ремонту об’єктів комунальної власності.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 212 КК України під процесуальним керівництвом прокуратури м. Києва було встановлено, що групою осіб для участі в тендерних процедурах щодо надання послуг з капітального ремонту об’єктів комунальної власності на території одного з районів міста Києва було створено низку підконтрольних компаній, які стали переможцями тендеру.

Протягом 2018 року вказані компанії отримали понад 40 млн грн бюджетних коштів на капітальний ремонт приміщень музичної школи, загальноосвітньої школи, покрівлі в Центрі дитячої та юнацької творчості, а також капітальний ремонт фасаду житлового будинку одного з районів Києва.

Однак, 24 млн грн із отриманих були перераховані фігурантами на рахунки 24 підприємств, які входили до складу викритого працівниками податкової міліції конвертаційного центру. При цьому роботи, на які виділялися кошти, виконувалися не в повному обсязі, а бюджетні кошти обготівковувалися через фіктивні підприємства за 10-12 % від суми та присвоювалися.

Під час обстеження вказаних об’єктів комунальної власності, на ремонт яких були виділені тендерні кошти, встановлено, що відповідні роботи фактично виконувалися лише частково до того ж силами офіційно непрацевлаштованих осіб.

За результатами обшуку офісних приміщень групи компаній – фігурантів виявлено та вилучено 18 печаток СГД даної групи, готівку в національній та іноземній валюті в еквіваленті понад 1,5 млн грн, комп’ютерну техніку та телефони із листуванням з організатором та учасниками конвертцентру щодо документального оформлення видимості проведених робіт.

Окрім того, під час обшуку було виявлено та вилучено понад 1000 бойових патронів для автомата «Калашникова».