У Запоріжжі заблокували незаконне вивезення з країни товарів військового призначення.

У Запоріжжі заблокували незаконне вивезення з країни товарів військового призначення, які підлягають обов’язковому державному експортному контролю.
Про це йдеться в прес-службі СБУ.
Група ділків  отримувала замовлення від представників однієї з країн Східної Азії на поставку комплектуючих до бронетехніки та військово-транспортної авіації.
Встановлено, що чергове замовлення зловмисники збираються переправити через одну з міжнародних кур’єрських служб доставки.
Співробітники СБУ вилучили 72 одиниці авіаційних комплектуючих, які планувались до відправлення.
Під час обшуків знайдено понад 120 радіоелектронних компонентів та комплектуючих до бронетехніки, які планувались до міжнародної передачі, підроблені печатки та штампи необхідні для виготовлення пакета документів, фіктивну документацію про походження та якість комплектуючих.
Також  зазначають, що вилучена продукція експортується виключно на підставі відповідних дозвільних документів, що видає Державна служба експортного контролю України.

«Здійснення нелегальних поставок товарів могло створити підґрунтя для звинувачень нашої країни у недотриманні міжнародних режимів нерозповсюдження товарів військового призначення та подвійного використання, а також дискредитації національної системи експортного контролю країни.»- додає СБУ.
У межах відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення  походження вилучених товарів та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.