Винахідлива схема родини Матіосів

Для того, щоб  позбутися конкурентів, рідний брат Матіоса запатентував як об’єкт інтелектуальної власності звичайні картонні коробки

Як відомо, Україна експортує волоський горіх. Горіх збирається, чиститься, складається в тару і відправляється через митницю адресатам. І ось тут починає працювати така корупційна схема.
Про це повідомляє Гордон.

«Річ у тім, що рідний брат Матіоса – Олег Матіос – також займається експортом волоського горіха. Аби позбутися конкурентів, він у 2014 році через підставних осіб запатентував як об’єкт інтелектуальної власності «тару для зберігання та транспортування очищених горіхових ядер», тобто звичайні картонні коробки. Якщо ви думаєте, що це якісь спеціальні коробки з блек-джеком і хвойдами, ви помиляєтеся. Це абсолютно звичайна картонна коробка з папером усередині. І тепер уся продукція, завантажена в такі коробки, зупиняється митниками.»-йдеться в повідомленні.
Хоча митники не мають права втручатись  у господарські відносини між комерційними структурами,але не в тому випадку,коли йдеться про сімейство Матіосів.
Саме тому митники затримують вантажі, роблять запити на адресу правовласника, той упродовж 15 діб розглядає їх, пише відповіді, строки контрактів накриваються тепловізором, підприємці несуть збитки, а «винахідник» картонної коробки і за сумісництвом експортер – у профіті.