За 2 роки чиновники не вказали в деклараціях 8,6 млрд гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило недостовірні відомості на 8,6 млрд гривень в деклараціях посадових осіб у результаті перевірок за 2017-2018 роки.

Про це йдеться у повідомленні НАЗК.

«За результатами повних перевірок декларацій, проведених уповноваженими особами НАЗК, встановлено, що посадовці у своїх деклараціях зазначили недостовірні відомості на загальну суму понад 8,6 млрд гривень», — сказано в ньому.

Протягом 2017-2018 років було складено 273 висновки, з яких 99 — про декларування недостовірних відомостей, 5 — про незаконне збагачення, 169 — про умисне неподання декларацій.

Також було складено і направлено до суду 356 протоколів про адміністративні правопорушення, з яких 22 — про декларування недостовірних відомостей, 179 — про несвоєчасність подання декларації, а 155 — про порушення порядку повідомлення щодо суттєвих змін у майновому стані.

У той же час НАЗК підкреслює, що не має функцій слідства і не є каральним органом, а покликане превентивним шляхом запобігати корупції та формувати у суспільства нульову терпимість до проявів корупції.