протидії корупції
та громадської
експертизи влади

За депутатсько-прокурорський клан Ківалова-Косьяненко візьметься Генеральна інспекція ГПУ

афиша_статьяЗ черговими фактами про викриття корупціонера в ланах прокуратури прийшли активісти ГО «Всеукраїнська народна рада протидії корупції та громадської  експертизи влади» до нового органу – викривача корупціонерів у власних рядах — Генеральної інспекції ГПУ. Останнім часом Генпрокуратура відмахувалась від активістів, як від нав’язливих мух, усе посилались на те, що “скоро запрацює Генінспекція, вам – туди”.

Така ситуація склалася не від лінощів, а через пікантність справи – ніхто не хоче зв’язуватись з депутатсько-прокурорським кланом Ківалова-Косьяненко. Цей тандем розпочав свою бурхливу діяльність з приходом одіозного генпрокурора Пшонки і продовжує її до цього часу, не зважаючи на низку законів про люстрацію, очищення влади і на купу органів, що викривають корупціонерів, і навіть на ті, що покликані стежити за своїми колегами.

Активісти в котре принесли до генпрокуратури факти про упущеного з поля зору колеги-корупціонера, “віджимателя” бізнесу Косьяненка Олега Олександровича котрий зараз обіймає посаду заступник начальника відділу організації представництва в суді прокуратури Одеської області.

Маючі міцних покровителів: екс-тестя Ківалова та батька, генерала СБУ, Косьяненко відривався по повній, відчуваючи свою безкарність, і лише останній рік трохи стих, мабуть, дослухаючись порад “родичів” і з метою іти на підвищення. Саме цей факт насторожив і викликав обурення у представників громадськості та  бізнесу.

Не треба бути профі-детективом, щоб «накопати» факти доказів «доброчестності» Косьяненко. Ними ряснить Інтернет, їх достатньо мають і СБУ, і прокуратура:

  • Тиск на посадових та службових осіб ТОВ «Хелси Фудз», котре на протязі року мало більш як 70 податкових позапланових виїзних перевірок і вимагання хабара в 200 тис доларів США.
  • Під час перебування на посаді прокурора Суворовського району м. Одеси, “допоміг” ТОВ «Алiв» уникнути кримінальної відповідальності за ухиляння від сплати податків, а контрагенти змушені були сплатити великі податкові штрафи. http://www.arbitr.gov.ua/docs/28_667511.html
  • Забув, як його спіймали на отриманні неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, що в подальшому вилилося в тиск на органи слідства та суду.
  • Та інші подібні ситуації.

В підтвердження його протизаконної діяльності, що дискредитує не лише його, а й взагалі діяльність працівників прокуратури,  варто звернути увагу ще й на щорічне збагачення Косьяненко.

Про що свідчать його декларації про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру  за 2014 та 2015 р.

Згідно декларації за 2014 рік, державний службовець знаходився в цивільному шлюбі з Амуровою Наталлєю, мав оклад 12тис.210грн, два транспортних засоби Mercedes-Benz G-350 Blue TEC і Toyota F7 Cruiser, будинок площею 450 м кв. і квартиру 80 м кв.

За 2015 рік – задекларовано збільшення квадратури будинку на 120кв.м., з метою обережності — квартиру вже переписав на цивільну дружину Амурову Наталію та її батька.

Доречі, про задекларований маєток чиновника, який так намагаються не помічати перевіряючі і контролюючі своїх співробітників органи безпеки: він розташовий прямісінько на території доведеного до банкрутства санаторію «Червоні зорі». Нині це уособлення контрасту розкоші й злиднів: дорогий особняк (у свій час куплений за 750 тис доларів) і збанкрутілий санаторій, розділяє один паркан.

Незрозуміло, як прокурор отримуючи державну зарплатню і не декларуючи одержаних статків зміг заощадити кошти та придбати таку нерухомість, ще й збільшити її площу на 120 м кв?

Порівняно з 2014 роком заробітна плата чиновника збільшилась на 7тис 110грн.50коп., це ну ніяк не може пояснити появу заощаджень в розмірі 1 500 000грн. з врахуванням того, що збільшилась квадратура будинку і були значні витрати на подарунок для матері — транспортний засіб.

Збагатіла за рік і безробітна цивільна дружина Олега Косьяненко — в 2015 році Наталія Амурова вже має готівкове заощадження в розмірі 2 500 000грн. Появу яких можна пояснити двома шляхами: або дружина займається нелегальним бізнесом або через дану особу якимось чином домовляються з Олегом Олександровичем.

Але, як з’ясували активісти разом з журналістами, декларація пана Косьяненко за 2015 рік є неповною, оскільки з невідомих причин Косьяненко не задекларував транспортні засоби марки «Mersedes-Benz Gelintvagen» (д.н.ВН5555АI) та «Bentley Continental GT», котрі належить безробітній цивільній дружині Амуровій Наталії Георгіївні, яхту «Santorini», апартаменти в яхт-клубі “Совиньон”, тощо.

Пізніше Косьяненко Олег Олександрович здійснив доповнення до декларації за 2015 рік,  де зазначив, що йому на праві приватної власності належить:

  • рушниця гладкоствольна, марки босис, виробник не відомий, вартістю 28000грн. котра набута 18.11.2011 року;
  • рушниця гладкоствольна торгівельної марки «беретта» виробник «со3» вартість котрої становить 11700грн., що перебуває у власності з 24.12.2012 року
  • рушниця гладкоствольна марки «льєж», виробник невідомий, вартість не відома – перебуває у власному розпорядженні з 15.07.2011 року,
  • рушниця гладкоствольна торгівельної марки «беретта» виробник «470» вартість котрої невідома, перебуває у власності з 03.10.2005 року.

Враховуючи доповнення постає питання: а як людина, яка кожного року підтверджує можливість володіння зброєю, (тобто підтверджує власну розумову дієздатність), різко може забути про неї під час декларування? Не зрозуміло та дивно.

Цікаво, які надбання у держаного чиновника за 2016? Як мінімум, з інсайдерських достовірних джерел, відомо, що його цивільна дружина обзавелась об’єктами нерухомості і здає їх в оренду, а також стала власницею бізнесу елітного туризму. А сам Олег Олександрович продав одну з своїх шикарних яхт і залишив собі лише новесеньку яхту-красуню «Santorini» за 1 мільйон 300 тисяч доларів.

У активістів громадської організації «Всеукраїнська народна рада протидії корупції та громадської  експертизи влади» достатньо доказів і фактів про  зловживання службовим становищем і незаконне збагачення Косьяненко, які вони передали до Генеральної інспекції ГПУ для проведення позачергової, додаткової перевірки Косьяненко Олега Олександровича згідно п.16 Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів в органах прокуратури України.

Окрім цього, голова  правління ГО Буднік А.К. звернувся до Генінспекції ГПУ  з проханням надати інформацію —  на яких підставах до Косьяненко Олега Олександровича не застосовані заборони регламентовані Законом № 1682-VII «Про очищення влади».

Подивимось, як новий орган почне “чистки” у власних рядах.

Слідкуйте за нами
Запрошуємо долучитися до Народної Ради

ПІБ (обов'язково)

E-mail (обов'язково)

Укажіть вашу освіту і покликання

Мітки